Korduma kippuvad küsimused

Küsimused pandisumma ja -maksete osas

Kas ma saan Baun koti eest tasutud pandisumma tagasi?
Jah, te saate Baun koti eest tasutud pandisumma (2,5 eur koti kohta) tagasi kui koti tagastate.

Miks Baun koti kasutamiseks tuleb üldse pandisumma maksta?
Sarnaselt taarapudelitele aitab pandisumma kasutus kaasa kottide tagastamisele ning ennetab seda, et kotid lihtsalt seisma jäävad või halvemal juhul ära visatakse. Pandisumma tagastamine motiveerib kotte tagastama, et me saaksime need taas ringlusesse saata :)

Skannerisin QR koodid sisse ja tagastasin kotid kuid ma ei ole tagasimakset saanud
Kui te ei ole kottide tagastamisest 7 tööpäeva jooksul tagasimakset saanud, palun võtke meiega ühendust - selgitame kohe välja milles asi, et saaksite tagasimakse kiirelt kätte

Maksin poest kaupa ostes Baun koti eest - kuidas ja kellelt ma pandisumma tagasi saan?
Kui pakendi kenasti registreerite ja tagastate siis maksab OÜ Baun teile pandisumma tagasi teie määratud pangakontole. See lihtsustab ja kiirendab raha tagastust ning ei lisa koormust poodide töötajatele ja kulleritele. See võimaldab meil ka tagastusviise laiendada, näiteks pakkuda võimalust pakendeid tagastada ka pakiautomaatidesse.

Küsimused pakendite registreerimise osas

Miks peab kotil olevat QR koodi enne koti tagastamist skanneerima?
Igal kotil on unikaalne QR kood, mille skännimine annab meile teada, et seda kotti soovitakse tagastada ning lisaks saame me teada, kes selle koti eest pandisumma tagastust soovib. Juhul kui kott tagastatakse ilma QR koodi skännimata võib kott küll kenasti meieni tagasi jõuda, kuid me ei tea kes selle tagastas ning kes selle eest pandiraha tagasi soovib saada.

Tagastasin kotid, kuid ei registreerinud QR koode - mis nüüd saab?
Sellisel juhul palun võta meiega otse ühendust, et me teaksime kellele siiski pandiraha tagasi saata ja millisest tagastuspunktist skännimata kotid meieni jõuavad :)

Kotil olev QR kood ei tööta - kuidas ma selle koti tagastada saan?
Juhul kui kotil olev QR koodi silt on mingil põhjusel viga saanud ja kood ei toimi, võta meiega ühendust. Igal kotil on koodi all ka seerianumber mille abil saame koti tagastuse ikka kenasti ära teha ja pandisummad tagastada.

Miks ma pean oma andmeid pakendite registreerimisel jagama?
Me kasutame teie andmeid vaid pandimaksete teostamiseks, vajadusel kontakteerumiseks (näiteks juhul kui me peame teile tagasimakse tegema, kuid selgub, et teie sisestatud kontonumber ei ole korrektne) ning ka enda tarbeks statistika jaoks (näiteks mõõdame mitu uut inimest meie pakendeid eelmisel kuul kasutama asus). Me ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning ei kasuta neid turunduslikel eesmärkidel. Kui te ei soovi meiega oma andmeid jagada siis me kahjuks lihtsalt ei tea kuhu teile raha saata. 

Küsimused kottide tagasi saatmise osas

Kuidas Baun kotte tagastada?
Baun kotte on täna võimalik tagastada kolmel moel:

1) Saate kotid tagastada e-Selveri kullerile. Selleks skänneerige kottidel olevad QR koodid kõik sisse enne järgmise kulleri saabumist ja andke kotid lihtsalt talle üle.
2) Saate kotid tagastada Smartpost Itella pakiautomaati. Sarnaselt kullerile tagastamisele, skännige kottide QR koodid sisse enne, kui kotid pakiautomaati poetate.

3) Baun kotte on võimalik tagastada ka teatud Selveri poodide infolettidesse pärast kottidel olevate QR koodide sisse skännimist. 


Küsimused kottide enda kohta

Millest kotid valmistatud on?
Baun kotid on valmistatud 100% rPET tekstiilist. Tegemist on taaskasutatud materjaliga mis on valmistatud PET pudelitest. Kuna tegemist on ühest monomaterjalist valmistatud kottidega on neid ka eluea lõppedes võimalik taas ümbertöödelda - see tähendab, et Baun kotid on tehtud juba kasutatud materjalist ning kui need kottidena enam kasutuskõlblikud ei ole tehakse neist taas midagi uut, mitte ei suunata neid jäätmetena prügimäele.

Kas Baun kott on sobilik ka lahtise toiduga kokku puutumiseks?
Baun kotid ei ole mõeldud pakendamata toidu jaoks (nagu näiteks lahtine liha, pakendamata juust jms). Hoolimata sellest, et me tagame kottide puhastuse pärast igat kasutust, tasub silmas pidada, et tegemist on tekstiilist kottidega - seega soovitame kotti mitte panna seda, mida te oma isiklikku tekstiilist kotti ei paneks.