Baun maandus 2022 Negavatt konkursi finalistide seas!

Foto: Kadri Erlenheim
Foto: Kadri Erlenheim

Negavatt on
18-30 aastastele noortele suunatud roheideede konkurss, mille peaauhind on 10 000 eurot oma idee elluviimiseks! 

Negavati 10 000-eurose peaauhinna sai 2022. aastal spaakeskuste energiakulu optimeerimisega tegelev Heatsync. Teisele kohale mõeldud 5000 eurot viis koju RoheVaim, kes loob keskkonnahoidlikke õppematerjale intellektipuudega inimestele. Kolmas koht ja 3000 eurot kuulub e-toidupoode pandikottidega varustavale Baunile.

KIKi juhataja ja žüriiliikme Andrus Treieri sõnul oli sel hooajal finalistide tase ühtlaselt kõrge ja valiku tegemine raske. „Esikolmiku valikul sai otsustavaks eelkõige mõjusus, teema olulisus ühiskonnas ja ka meeskonna motivatsioon idee ellu viia,“ kommenteeris esikolmikut Treier.

Žüriiliige ja slow.ee rajaja Helen Puistaja kommenteeris Bauni edu järgnevalt:„Baun võitis žürii poolehoiu sellega, et meeskonnal on väga konkreetne idee, mida nad on proovinud tublisti juba ellu viia. Usume, et väikese abiga saavad nad veelgi enam oma ideed ellu viia ja meie kõigi toidu tarbimist jätkusuutlikumaks muuta.''
,,Lisaks on ideel potentsiaal püüda lisaks roheliselt mõtlejatele neid, kes on tüdinud toidutellimustest kogunenud paber- ja kilekottidest,“ lisas Puistaja.

Pikemalt saad Negavatt 2022 tulemustest lugeda SIIN!


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Järgmine

Baun külastas Seitsmeseid Uudised ning rääkis lähemalt Negavatt konkursi kogemusest

Jaga seda artiklit